A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shefik Arifi
  • Origin:
  • Breznicë, Bujanoc 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 46
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2703

Shefik Arifi is a writer. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres.
Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar pesë përmbledhje me poezi. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit, Nektarët e një Mërgimtari, Në Qiellin e Dashuris dhe Me rrezet e diellit notoj. Punon dhe jeton në Bazel të Zvicrës.

» Edit Bio »

» Poems »




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019