A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shefik Arifi
  • Vendlindja:
  • Breznicë, Bujanoc 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2699

Shefik Arifi është një shkrimtar jo shumë i njohur. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres.
Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar dy përmbledhje me poezi. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit. Punon dhe jeton në Bazel të Zvicrës.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »
teksteshqip.com © 2007 - 2018