A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jam Apo Nuk Jam

Jam apo nuk jam
sdi qa të themë,
diku më guxhulit
e diku më dhembë.

Diku jam trim
E diku frigacak,
diku i drejtë
e diku dinak.

Për dikend hero
e për dikend, dështak.
Ca thonë i idhët
ca i ëmbël sheqer,
për disa puntor
e për disa dembel.

Për dikend je djall
e për dikend flori,
Për disa i bardh
e për disa i zi.

Jam apo s' jam
ketë ma thuaj ti,
në ketë botë
s'bënë dotë drejtësi.

jam apo sjam
as vetë se di,
Po deshe ma thuaj ti.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  269

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018