A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nata E Errët

Hëna e fshehur pas Reve
Yjet u fikën si kandili pa vajë,
frika fluturonte vërdall
errësira mbulonte tokën mbarë.

Shtrati nuk më ngroh !!!
muret pëshpërisin,
frika e errësira
Fytyrën ma grisin.

Natë e errësirë
mbrenda meje kudo,
zëra kukuvajkash
dëgjo e dëgjo.

Djersa e akulltë trupin ma mbulon
Drita e mëngjezit vonon e vonon.
natë e errët natë pa gjumë,
Natë e errët, natë pa fund.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  283

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018