Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Të Më Ngrohë Edhe Një Fjalë

Si mundet nga ti të ndahem!
Si qenka e mundur vallë?
Vendosa te ti të mbahem
Të më ngrohë dhe një fjalë.

S'ike si mjegull atë ditë
Atë ditë s'më ike si erë
Por në sy më bëre dritë
Më shumë se mijëra fenerë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2