Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Të Kam Gdhendur Në Zemërën Time

Në zemrën time e gdhenda emrin tënd,
Aty ku s'futej dot një tjetër emër.
Vetëm ty ta fala më të mirin vend,
Ai vend e ka emrin" zemër".

Të futa në mes dhe jo në një qoshe,
Aty ku e ka vendin një gjë e shenjtë.
Atë vend do ta lakmonte çdo bukuroshe,
Por veç ti për mua je e shtrenjtë.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  324

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet