A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lamtumirë O Nënë

Atë ditë kur ika unë,
ti u shtange si një gur.
dhe kur mali më mbuloi
zemra jote drithëroi.

Duart në gji, e sytë me lot
ashtu të shikoj edhe sot.
Sa herë ndahemi ne të dy,
gjithmonë lot kemi në sy.

O Nëna ime shpirt flori,
kur jam larg unë nga ti
edhe dielli më duket shi,
mezi pres të vij aty.

Po kur jemi bashkë moj nënë,
mbushet shpirti plot ngrohtësi
si dikur kur isha fëmijë,
në çdo cep, ka veç dashuri.

Dashuri që vjen nga nëna,
e më ngoh, trup e shpirt,
dua ta ruaj thellë përbrenda,
si një dritë, në errësir.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  650

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018