A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Lumi Im

Vjen nga malet vrap e vrap
vjen në dimër e vjen në vapë.
Për çdo ditë ai nuk përton,
hallet tona i lanë e shplan.

Lanë e shplan çi delë përpara
sjell freskim në kohë të thara.
Duhet çmuar sa më ska,
lum ai, që një lum ka.

Gur më gur ai shkumëzon
çdo krijese jetë i shton.
Kalon fshatra e qytete
gjersa takohet, me dete.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  212

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019