A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Këngët E Popullit Tim

Tingujt e bylbylit që ngjallni jehona
Që më ndizni mua krenarin
Ku ka më të bukura se këngët e tona
Më jeni si nektar për dashurinë.

Kënga na ka shoqëruar jetën
I kemi kënduar fushave edhe maleve
Me këngë e mbronim të vërtetën
Na ka shoqëruar në pikën e halleve.

O këngët e popullit tim
Që më fashitni çdo zemërim
Buqisni qjerë lart në qiell
Vrerin nga shpirti im ta nxjerrë.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  248

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018