A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pranvera

Dimrin e lamë ne pas
Erdh pranvera me shumë gaz,
Bukuria e saj na ledhaton
Kur natyrën me lule e mbulon.

Bukuria jote është e rallë
Na mbush me arom portokalle,
Na duket sikur çdo gjë rizgjohet
I madh e i vogël lumturohet.

Të gjitha stinët ne i duam
Por ti jetës gazin ja ke shtuar,
Me bukuri ti je ushqyer
E të mirat nuk na ke kursyer.

Bukuria jote çdo kënd e josh
Edhe të moshuarin e bën djalosh,
Si dielli na ndriçon në zemër
Për bukuri nuk ta kalon asnjë femër.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  72

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019