A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Ja Ku Jam

Për vite shpirtin ma kanë vrarë
Kam mbijetuar plagë të vështira
Edhe trupin me gjakë të larë,
Më bukur mi shpreh këto fytyra.

Barbarisht më kanë sulmuar
Duke thënë gënjeshtra nga pas,
Por kurrë s'ju kam nështruar
Në vend të lotit, ja ktheva me gaz.

Ja ku jam, i fortë si gurë
Nuk më tretë as toka kurrë,
Këtu kam qenë unë kahera
Nuk më fshin as shiu as era.

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  200

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018