A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Takimi I Parë

Sa shpejt vitet ikin koha nuk ndalon
Por dashurin tonë vetëm sa e shton,
Kujtimet për takimin tonë të parë,
I kemi të freskëta si bora e bardhë.

Më kujtohet kur më pyete
Për moshën që kam,
Me buzëqeshje unë ta ktheva
Jam si lulja jargovan.

Trupi im është plotë aromë
Shpirt e zemër ti dhuron,
Ç'mos do bëj që të zgjatet jeta
Nga nektari im të jetosh si bleta.

Një jetë të tërë u deshem ne të dy
Edhe sot shumë na e kanë zili,
Koha ecen e nuk meret me fjalë
Ajo çka mbetet është dashuria si zjarr.

- poezi nga Shefik Arifi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  78

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018