Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Bashkëshortes Sime

Sot jam peng i dashurisë hyjnore,
Që m’i mban gjallë ato frymëzime.
Ti mbetesh gjithmonë madhështore,
Dashuria më e madhe e jetës sime.

Ti kurrë s'pranove stoli e as kurorë,
Por as unë ato dot s't'i afroj.
Bosh e pranove timen dorë,
Dhe për ketë dhe sot të admiroj.

Shpirtin tënd mbushur me hijeshi,
E ndjej nga çdo fjalë që thua.
Tek unë rrezaton veç dashuri,
Dashuri për mua.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0