A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Me Varkë Dashurie

Me varkën e dashurisë do të të sjell reshje,
ato të ndezin flakë e nuk të mbysin.
Të dy siç jemi të zhytemi në buzëqeshje,
e ato të na sjellin atje ku ishim.

Erë do bëhem e mes zogjve do të futem,
dhe hëna me bisht të syrit të na shoh.
Me lulet e Prillit, nën vetull do strukem,
atje të qëndrojmë e të çelim në çdo kohë.

Nga libri Nektarët e një Mërgimtari

- poem written by Shefik Arifi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  43

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018