A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Rri Largë Së Keqës

Ç'pate që e ngacmove gjarpërin ?!
Ta provoje si kafshon !
Gjarpëri si gjarpër ka inatin,
Dhe zakonin se harron.

Çi do plagët që ti hapësh,
Qëndroi largë e mos e prek,
Të ligën s'ke pse ta kapësh,
Helmi i tij të bënë me vdek.

"Libri Nektarët e një Mërgimtari "

- poezi nga Shefik Arifi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018