Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Më Ler, O Det!

S'erdha si det kur vjen në breg,
Se deti prap në bazë kthehet.
Malli për ty, bjonde më djeg,
Si puthje, malli le të shprehet.

Më ler, o det, më ler të shprehem,
S't'i dua valët, sot s't'i dua.
Nga puthjet sot më ler të dehem,
Se puthjet janë si valë për mua.

Dhe bjondja si një varg i lirë,
Si metaforë rri për mua.
Më ler, o det, më ler më mirë,
T’i shprehem bjondes, sa e dua.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0