Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Të Ishim Bashkë

Të prita, të prita kot edhe ketë natë
Të prita, këtë gjë ta dish.
E, kush duron kaq gjatë!
Qoftë dhe si ëndërr të më vish.

Të vije siç vjen hëna në zbritje,
Të ishim bashkë si në njohjen e parë.
Nga zemra më ti s’do të ikje,
Sepse shpirti të mban gjallë.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet