Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Të Ishim Bashkë

Të prita, të prita kot edhe ketë natë
Të prita, këtë gjë ta dish.
E, kush duron kaq gjatë!
Qoftë dhe si ëndërr të më vish.

Të vije siç vjen hëna në zbritje,
Të ishim bashkë si në njohjen e parë.
Nga zemra më ti s’do të ikje,
Sepse shpirti të mban gjallë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0