Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Mos Ik!

Në zëmrën time ti je futur,
Aty rri dhe kurrë mos ik!
Ti je si një lule e bukur,
Që çel nën qerpik.

Mos ik ti e dashur, mos ik,
Mos ik si psherëtimë!
Boshllëk mos më lër në shpirt,
Mos le asnjë grim.

Si një buzëqeshje dua të vish,
Në zëmrën time si lulja e prillit.
S’dua gjë tjetër veçse tek unë të rrish,
Për ti shtuar dritën syrit.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet