Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Prindërit

Të gjithë duam që të kemi
Portretin e prindërve në mur
Kur i shohim, aq herë themi
"Hej, kanë qenë dhe ata dikur"!

Që ishin zë i fortë, kjo dihet
Të mënçur e zemërprush.
Se ka ndonjë që dhe në mure
Në korniza vë lepurush.

- poezi nga Shefik Arifi


- Poezia u dërgua nga Shefik -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet