Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Të Gjithë, Detit I Kthyen Krahët

Të gjithë, detit i kthyen krahët
Dhe dita, si një qiri fikej
Dhe neve, që erdhëm të parët
Për të ikur, më, s'na ikej.

Të kujtohet, e dashur, ajo ditë
Kur dielli mbi ne, si pemë u shkund?
Unë të thashë "Rri!", ti më the"Mos ik!",
Sa të pinim detin ne, gjer në fund.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0