Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shiny - Sytë E Tu (Feat. Kastro Zizo & Frederik Ndoci)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

[Frederik Ndoci:]
Syt' e tu, syt' e tu,
Me gjithë dritat që kam parë,
Me gjithë yjet rreze-ar,
Me gjithë lum-liqenet blu,
Shëmbëllejnë, syt' e tu.

[Shiny:]
Syte e tu qe shkelqejne, uh
m'kan godit deri n'venë, uh
Un sun ngopem me venë
shpirt ti m'thuj oren kur vjen, uh
Zemer une t'du perjet ty
s'o tu m'fry as qkjo flet mu
Du me shku deri n'qiell
me ty boten me percjell
Hajde zemer shetisim
ane e mbane ket gadishull
Nese m'sheh mu trishtushem
dije veç per ty jom tu pi shume
Flok't e tua l'shojn drite
a thu i kom thur me qto gishta
Ti je edicion poezi
une si me shkrujt rreshta Niçja
Syte e tu qesin zjarr
po menoj me t'mar n'altar
Po menoj...
der' sa vdekja t'vi e t'na ndaje
Me udhtu na t'dy bashke me ni varke
me lundru ku mos t'ket as dallge
Me t'shiju ty mgjes, dark e darke
me honger na t'dy me ni pjate

Ref:
[Kastro Zizo]
Syte e tu, syte e tu
une e di jan bo veç per mu
Syte e tu, syte e tu, syte e tu
une e di jan bo veç per mu [2X]

[Kastro Zizo]
I masakruar me ndjenjen e paster
te sapo kulluar
I marramendur me buzet, me syte e tua
Eshte hall mer mua qe diten kalojn duke t'menduar
Vuaj, kjo vetja ime vuan per duart
Duart e tua i dua se ma ka ënda
e syte e tua i dua se shoh une endrra
A thua fati dhe jeta ne na bashkuan,
sulmuan, trilluan, ligsuan, por ne fituam
Kjo ndjenja jone babe eshte shume e paster
mjafton te t'shoh, qielli behet i kalter

Ref:
[Kastro Zizo]
Syte e tu, syte e tu
une e di jan bo veç per mu
Syte e tu, syte e tu, syte e tu
une e di jan bo veç per mu

[Frederik Ndoci:]
Syt' e tu, syt' e tu,
Me gjithë dritat që kam parë,
Me gjithë yjet rreze-ar,
Me gjithë lum-liqenet blu,
Shëmbëllejnë, syt' e tu [2X]
Remake: Frederik Ndoci - Syte E Tu
Shiny
Featuring: Kastro Zizo & Frederik Ndoci
Publikimi: 02/06/2023
Teksti: Shiny, Kastro Zizo & Preç Zogaj
Original Music Song Composed: Ardit Gjebrea
Directed: Roberto Fusha
Orkestrimi: Ledmir Pecnikaj
Rec. Mix. Master: Ak Records
As. Director: Anxhela Nurçellari
Costumography: Desantila Lika
Mua: Ani
Cast: Elisa PllumbiShiny - Sytë E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sytë E Tu".
3. Video është e këngës "Sytë E Tu", por nuk këndohet nga Shiny.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shiny:


Komente 0