Shkelqim Kosova
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Janar 1982
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  7

Shkelqim Kosova është këngëtar i njohur. Shkëlqim Kosova jeton në Gjilan.

Më datë 5 Korrik 2007, Shkelqim Kosova publikon videoklipin "Kur Ta Kujtosh Gjilanin".

Në Nëntor 2009, Shkelqim Kosova merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Ah Zemër".

Më datë 8 Janar 2013, Shkelqim Kosova publikon videoklipin "Te Pagjeturit".

Më datë 9 Shkurt 2013, Shkelqim Kosova publikon videoklipin "Diskoteka".

Më datë 31 Mars 2015, Eroll Murati publikon videoklipin "Zemer Zemer", në bashkëpunim me Shkelqim Kosova.

Më datë 19 Shtator 2017, Rimih publikon videoklipin "Je E Bukur", në bashkëpunim me Shkelqim Kosova.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »