A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Si Je Katandisur Kështu Or Mik

Si je katandisur kështu or mik,
ke qënë i pastër dhe shpirt kristal,
ti mirësin se kishe frik,
tani je bër për të qar hall.

Ç'të paska bër kështu paraja,
vërtet qënke shumë i "sëmur",
dikur me thoshe, "është prish dynjaja",
tani në zemër paske vën gur.

Druhem shumë se s'ke shërim,
diagnoza jote është e vështir,
të sygjeroj të lësh lakminë,
ndoshta me kohën do bëhesh mir.

Tiranë 29.01.2019

- poem written by Shkëlqim Ziraj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019