A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jeta Hedh E Jeta Pret

Jeta është llotari
nuk e dimë ç'na bie për pjesë,
njohim njerëz me dy fytyra,
gënjeshtar e të pa besë.

Njerëz që hyjnë në jetët tona
hedhin vallen si e duan,
hanë e pijnë deri në shpirt,
s'llogarisin sa lenduan.

S'jemi kurrë të përsosur
jemi njerëz me gabime,
kur qellimi është vetdashja,
lemë pas plagë pa shërime.

Dhe pse njerëz të tillë ka shumë
fundi botës nuk do jet,
gjithkush bënë atë që ndjenë,
jeta hedh e jeta pret.

Tirane 31.08.2018

- poem written by Shkëlqim Ziraj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019