Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkenda Dubova

Shkenda Dubova
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  530
Këndon kryesisht: pop

Shkenda Dubova është këngëtare e njohur. Shknda Dubova ka lindur në Gjilan. Ajo rrjedh nga një familje patriarkale. Është fëmija i madh i prindërve Shaip Dubova dhe nëna Luljeta Dubova (mësuese e biologjisë), si dhe ka një motër Dafina Dubova dhe një vëlla Ardian Dubova. Ka të publikuara disa këngë ku ndër më të famshmet cilësohet "Ditëlindja", e cila u bë edhe hit në atë kohë në vitin 2009 dhe u shpërblye me Çmimin Special Nga Zico Tv në Zhurma Show Awards 2010. Aktualisht jeton në Prishtinë dhe punon në qëndrën e saj te dobësimit "Shkenda Dubova".

Më datë 12 Qershor 2007, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Tutu". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila.

Në Maj 2009, Shkenda Dubova merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Kur I Mbyll Syte".

Në Tetor 2011, Shkenda Dubova merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Ti S'më Kuptove".

Në Maj 2012, Shkenda Dubova merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Free", ku arrin deri në finale dhe shpërblehet me çmimin "Best Female".

Më datë 23 Mars 2013, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Ditëlindja". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Në Prill 2015, Shkenda Dubova & Shemi marrin pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Nuk Shikohen Vitet Në Dashni".

Më datë 19 Qershor 2015, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Lej Let Folin". Me këtë këngë, Shkenda Dubova merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 14 Nëntor 2015, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Maje N'men". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 25 Qershor 2016, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Bad Gal".

Më datë 26 Shtator 2016, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Ti Me Mu".

Më datë 10 Prill 2021, Shkenda Dubova publikon videoklipin "Si Dikur", në bashkëpunim me Rikin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Filloreta Raçi (Fifi). Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

4

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Shkenda Dubova »

Komente 4