Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Ismaili - Shkurt Dhe Shqip  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"Ndjeva Mall"

Këngë e albumit:

"Shkurt Dhe Shqip"

Komente

1 🔥

27/10/2012

2012-10-27T15:12:15+00:00Faktet flasin vet
Kush je ti vertet
Mos me lodh
Mos me mundo
Vehten ti ndrysho...
Nese gjen me mire
Nga un je elire
Gjej dike qe te mashtron
Nuk me behet vone.
Jo nuk me behet vone..

x-2
Te thuesh ke deshire
Ka edhe me mire
Ty asgje nuk te mjafton,
Vertet me ty nuk shkon
Vertet me ty nuk shkon...

Çdo gje qe un te them
Ty nuk te konvenon
Shkurt dhe Shqip,
Ti sme kupton,
Mbaron sot puna jone..
Sot e pergjithmon...

x-4
Te thuesh ke deshire
Ka edhe me mire
Ty asgje nuk te mjafton,
Vertet me ty nuk shkon
Vertet me ty nuk shkon...


Ky tekst u dërgua nga Adisa Blaugrane ;)
Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet