A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Shkumbin Kryeziu - Bija Ime


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/10/2010

2010-10-26T09:56:22


It's a long time that we try finding the lyrics to "Bija Ime" sung by Shkumbin Kryeziu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Daim Lala - Bija Ime

me kaploi merzia
spo muj me bo ball
bija po mshkon nuse,zamren ma ka kall(2x)

kur ta pash duvakun
mendjen ma ke ndal
qysh me dal te dera ,me thon udha e mbar(2x)

Kjaj me lot oj bij
kjaj e mos pusho
nuse nena te con,tlus mos na harro(2x)

na ke bo hysmet
rreth qe 20 vjet
erdhi dita bija ime, nuse me t'percjell(2x)

kur po i shoh krushqit
po t'vin me t'marr ty
zemra babes plasi ,i ra loti nsy(2x)

dy vllaznit per krah
bij ty te kan marr
fjala s'po ju del ,me thon rruga e mar (2x)

Mahmut Ferati - Bija Ime

Pse sot zemra s'ma pranon gajretin
Pse sot dita s'ma don muhabetin
Bija ime nuse sot po shkon
E din zemra pse ka nis loton x2

Ref...
Kur te vijn krushqit te dera
Bojurum do t'ju thom
Se me pa qysh mirret bija
Gezim e dhimbje kam

Kur te bejsh me dal oj bij
Merrem ngryk i pari
Mos t'm'i shohin hallku syt
Se lot s'un i ndali x2

Sonte sofren tjeter kush ma shtron
Sonte buken fyti s'ma pranon
S'koka kon kollaj çika me dhon
E boft Zoti hajr o pergjithmon

Ref...
Kur te vijn krushqit te dera
Bojurum do t'ju thom
Se me pa qysh mirret bija
Gezim e dhimbje kam

Kur te bejsh me dal oj bij
Merrem ngryk i pari
Mos t'm'i shohin hallku syt
Se lot s'un i ndali x2

...

Ref...
Kur te vijn krushqit te dera
Bojurum do t'ju thom
Se me pa qysh mirret bija
Gezim e dhimbje kam

Kur te bejsh me dal oj bij
Merrem ngryk i pari
Mos t'm'i shohin hallku syt
Se lot s'un i ndali x2

Sinan Vllasaliu - Bija Ime

Si tu kput ty femijria
Zemra ime bija ime
Nga nje dhe ne dheun tjeter
Rrite shtatin nder shtegtime
Ra ni shi u amullua
Ra ni bore e prap u shkri
Shpirtin tim asgje se vershoj
Sikur lotet ne ata sy

Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur

Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur me gur

Si tu kput ty femijria
Zemra ime bija ime
Nga nje dhe ne dheun tjeter
Rrite shtatin nder shtegtime
Kur te kthehem tjeter here
Neper udhe plot me brenga
Hene e plot do ndrit fytyra
Se ti Bije

x4
Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur
Njeren dore e lash,e lash breg e Drinit
Si nje shpirt e gjethe thell ne fund
Jeta se perkund dhembjen per ty
Breg me breg e gur me gur me gur
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019