Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Shkumbin Kryeziu - E Imja Dashuri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/04/2014

2014-04-30T21:16:38


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Imja Dashuri" kënduar nga Shkumbin Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Areva Gaci - E Imja Dashuri

Mos më thuaj
Jam e Huaj
Kur në zemër ty të mbaj
Gjithë jetën do te vuaj
Dhe se une ty stë kam pranë

Ta dish sa nevojë kam per ty
Se pa ty une ndihem vetëm
Pa ty ska me lumturi
Te dua si asnje tjeter

(x2)
Sa te dua ty
Zemer, nje jetë me ty nuk mjafton
E imja Dashuri
Do te mbetesh per mua gjithmone

Dshurine tende, e ruaj
Se ti je kuptimi i saj
Me ndjenjat ti mos luaj
Kur e din sa xhan të kam

Ta dish sa nevojë kam per ty
Se pa ty une ndihem vetëm
Pa ty ska me lumturi
Te dua si asnje tjeter

Sa te dua ty
E imja Dashuri

Sa te dua ty
Zemer, nje jete me ty nuk mjafton
E imja Dashuri
Do te mbetesh per mua gjithmonë

Anila Mimani & Rati - E Imja Dashuri

Trupin tende te ngrohte ledhatoj
Buzet kur mi puthe, me smendoj
Afer teje krejt un i harroj
Zemra ime ti(x2)

E imja dashuri
Brenda meje je vec ti
Kurre mos e harro se nje zemer shume te do (x2)

Kur me thua "shpirt", fluturoj
Dhe filloj per ty, enderroj
Te ndahem nga ty, se pranoj
Zemra ime ti (x2 pa pjesen e fundit)

E imja dashuri
Brenda meje je vec ti
Kurre mos e harro se nje zemer shume te do (x2)
(MUZIK)
E imja dashuri
Brenda meje je vec ti
Kurre mos e harro se nje zemer shume te do (x4)

Aida Cara - E Imja Dashuri

E vetmuar jam,në këtë natë
Vetëm lotët më bëjnë shoqëri
Fati deshi dhe na ndan
O e imja dashuri

REF:

I kujtoj,ditët tona bashkë
Se sa shum jemi dasht
Përse jeta,po luan me ne
Unë të du,ti atje

I kujtoj,ditët tona bashkë
Se sa shum jemi dasht
Përse jeta,po luan me ne
Unë të du,ti atje

Ska takime,as biseda
Ska më thirrje ntelefon
Zëri yt,që më qetësonte
Në jetën time po më mungon

Ti që mfale dashuri
Me kë vallë je tani
Ti që mdhurove.frym e jetë
Përse vallë më le vetë

Ti që mfale dashuri
Me kë vallë je tani
Ti që mdhurove,frym e jetë
Përse vallë më le vetë
Përse vallë më le vetë
Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Kryeziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet