Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1026
 • Vendlindja:
 • Mushtisht (Therandë) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 60 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shkurte Fejza është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Mësimet e fillores i mori në fshatin Mushtisht të qytetit Therandë, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Isha vetëm tuj mendu" titullohej kënga e parë e kënduar nga ajo. Në maj të vitit 1975 merr pjesë në festivalin “Takimet e Majit” në Prizren dhe shpërblehet me Çmimin “Debutantja më e suks...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nëna e

Gresa Behlulit

Nëna e

Besiana Behlulit

Motra e

Naxhije Fejzës

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

32 🔥

Nusja Jone (2022)

★★★★★

Shqiptari (2020)

★★★★★

Nusja Jone (2019)

★★☆☆☆

Live 2017 (2017)

★★★★★

Dasma Shqipe (2016)

★★★★

Këndon Bilbili (2015)

★★★★★

Dy Kosova (2013)

★★★★★

Endrra Shekullore (2012)

★★★★★

Moj Sheqere (2010)

★★★★★

Keng Darsmash (2010)

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shkurte Fejza, Shkurtja, Shkurta

Komente 32