Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Besa Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Bora shkrin e stinët ndërrojnë pa dâ
M'plaket kulla dhe në qoftë kalâ
Vetëm besa e burrit nuk iu ndâ
Besën besë shqiptari n'gjak e kâ

REF.
Mbaje besën sa ban dritë mbi dhe
Po e theve besë as nder nuk ke
Portën ta përplasin në çdo anë
Qumështin ta mallkon e zeza nanë

Mbaje besën siç e deshte lokën
Se me besë ne mbrojtëm edhe tokën

II.
Lokja të përkundi të dha gji
S'të dha qumësht, por besë e burrëri
Jepja besën t'mirit edhe mikut
Mos ia lyp e mos ia jep armikut

REF.
Mbaje besën sa ban dritë mbi dhe
Po e theve besë as nder nuk ke
Portën ta përplasin në çdo anë
Qumështin ta mallkon e zeza nanë

Mbaje besën siç e deshte lokën
Se me besë ne mbrojtëm edhe tokën

III.
Se për besë ndër mote u dogjëm zharri
Historinë me gjak e shkroi shqiptari
Nga thellësitë e shekujve rrëke
Brez pas brezi besa erdh' ndër ne

REF.
Mbaje besën sa ban dritë mbi dhe
Po e theve besë as nder nuk ke
Portën ta përplasin në çdo anë
Qumështin ta mallkon e zeza nanë

Mbajë besën siç e deshte lokën
Se me besë ne mbrojtëm edhe tokën


Ky tekst u dërgua nga Miran   FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Besa Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Besa Shqiptare".
3. Video është e këngës "Besa Shqiptare", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0