Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kam Një Lot M'pikon Si Ar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

I.
Kam një lot m'pikon si ar
se me shekuj jam shqiptar

e kur malet m'i mloj bora
për atdhe kangës ia mora (x2)

Ref. 1
Rreh si zemër çiftelia
o asht Kosova
o asht Shqypnia
Rreh si zemër çiftelia
o asht Kosova
o asht Shqypnia

II
Asht nji qiell që na bashkon
e nji djep që na burrnon

asht një gjuhë që flasim tane
e nji tokë që e thërrasim nane (x2)

Ref.2 (x2)
N'xhamadanin vija-vija
o asht Kosova
o asht Shqypnia
N'xhamadanin vija-vija
o asht Kosova
o asht Shqypnia

III
N'rrugën time për n'Shqipni
m'ka përcjellë njaj Drin i zi

dhe u nisa per me ardh-e
porsi vala e Drinit bardh-e (x2)

Ref 3
bjen lahuta e sharkija
o asht Kosova
o asht Shqypnia
bjen lahuta e sharkija
Oh sa e madhe,
asht Shqypnija.


Ky tekst u dërgua nga Xeni_dona   FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Kam Një Lot M'pikon Si Ar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Një Lot M'pikon Si Ar".
3. Video është e këngës "Kam Një Lot M'pikon Si Ar", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0