Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Ku Po Knon Ai Zog I Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O ku po knon aj zog o i zi
Maje t'varrit te djalit t'ri
M'u pre udha e s'muj me u çu
Nanes plak me m'i kallzu

Se m'ka ra gjaku n'mes gur
Jeta e vdekja m'kan ba ur

O i kam lan librat pa shkoll
E kam lan familjen t'holl
Kam lan t'holl e droj se keputet
Prej mallengjimit jo prej tute

Shkoni shok shkoni vllazni
Kam lan nanen me dur ne hi
Kam lan vllaun vetem ne shpi
Kam lan motren veshun ne t'zi

O therret nana ku asht i biri
Per Kosove ra si asht ma se miri
I kem pas do vjet te rana
Guret e varrit kujt s'ja kanda

Po ç't'i bash kshtu e ka jeta
Jeta vdekje s'pyet e shkreta
S'jemi pak qe e bajm vdekjen
Ketu te gjith e kem pikpjekjen


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Ku Po Knon Ai Zog I Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Po Knon Ai Zog I Zi".
3. Video është e këngës "Ku Po Knon Ai Zog I Zi", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0