Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kur Ballkani Mori Flakë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kur Ballkani Morri flake,
me vitin tetdhjete e nji.
U lekund Europa plake,
me zerin tend per Liri.

Shume me kenge ti vajtove,
Per shqiptari derdhe lote.
te gjitheve na kujtove,
kudo jemi neper bote.

Dhe ne Dasma ne Kercove,
Festivale dhe koncerte.
Per Shqiperi e per Kosove,
Kenge me lot e plot derte.

Kur ja merr kenges Ti,
shume neve na nxeh gjakun.
Per Atdhe e per liri.
Na kujton se lam oxhakun.

I kendove shume mergimit,
Per te fundit dhe te parit.
Amanetit dhe bashkimit,
lidhe plaget e shqiptarit.

Kur kendon nje kenge trimerie,
te kendon zemra moj moter.
Fund e krye arome Shqiperie,
Vec te mira pac ne voter.

Kur Ademin e therret,
Te cohet te shohe Drenice.
Loti si lum me rreshqet,
Se c'na mbush trupin mornice.

Ja nje varg si trendafil,
Ta coj une ty nga mergimi.
Shkurte i folklorit bilbil,
Kenga jote eshte Bashkimi.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Kur Ballkani Mori Flakë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Ballkani Mori Flakë".
3. Video është e këngës "Kur Ballkani Mori Flakë", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0