Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Motra E Dëshmorit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U nis udhës grykës malit
Përmbi lisash me kunorë
mi qepalla peshë e mallit
o zjarrin ndizte në krahëror

Zjarri i motrës për vëllanë
o mbet në këngët plot jehonë

Ref.(2x)
Kur pranvera derdh blerimin
Nëpër fushë e nëpër kodra
Një lumë malli zgjon kujtimi
N'lapidar lule hedh motra

2.
Zbriti malit anës lumit
zemërzjarrta sikur eshkë
lapidari rri krenar
o dritë e ndezur përmbi bjeshkë
lapidari rri krenar
o dritë e ndezur përmbi bjeshkë

Ref.(2x)
Kur pranvera derdh blerimin
Nëpër fushë e nëpër kodra
Një lumë malli zgjon kujtimi
N'lapidar lule hedh motra


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shkurte Fejza - Motra E Dëshmorit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motra E Dëshmorit".
3. Video është e këngës "Motra E Dëshmorit", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0