Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Thrret Prizreni Mori Shkoder Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  247

Thërret Prizreni mori Shkodër
hajde t'rrime se te kam motër
merre Durrësin dhe Tiranën
se na kështu e gëzojna nanën
Unë thërras Pejë edhe Gjakovë
Drenicë, Llap edhe Rugovë
Vje Deçani e Mitrovica,
Kaçaniku e Kamenica
Vjen Gjilani e Prishtina
Ferizajiedhe Klina
Heeej kështu n'kala
s'bashku t’ rrina

Hej kur të vini mos harroni
edhe Krujën këtu ta ftoni
Çoni lajm në Gjirokastër,
Tepelenë e Mallakastër,
Has, Mirditë, Kukësin me thirr,
Thirre Korçën o me rrethinë
Thërras Tetovën, Gostivarin
Thërras Ulqinin e Tivarin,
Bujanovcin, vjen Presheva,
Suhareka, Malisheva
Heeej tanë Gollaku e Podujeva.

Heej kam thirr Plavë edhe Guci,
Hot e Grudë edhe Malësi,
Kam thirr Dibrën, Ohrin, Strugën,
Merre Lezhën edhe Pukën
Vjen Çamëria e vjen Janina
Lumet na s'bashku do t’ rrina
Manastiri ka çue fjalë
gjithsesi une kam me ardhe,
gjithsesi une kam me ardhe
oh se për Korçë malli m'ka marrë
por ni bes m'kan than e ki
herdo kur te ju do vijmë

Heeej kur të vini dorë për dorë
mos harroni të shkoni nëVlorë
Çonja Vlorës një porosi
Një flamur le ta merr në gji
Të gjithë vllazën edhe motra
eni keshtu po ju thrret votra
Një kurorë bashk ta qëndisim
Një flamur s'bashku ta ngrisim
Lë t’ dëgjon bota mbare
Heeej kështu rrin bashk ooo
gjithë populli shqiptar o heeej


Ky tekst u dërgua nga  BeniShkurte Fejza
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/07/2009


Shkurte Fejza - Thrret Prizreni Mori Shkoder
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thrret Prizreni Mori Shkoder".
3. Video është e këngës "Thrret Prizreni Mori Shkoder", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 5