Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Diamant Esht Dashuria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ku te kam moj zemra ime
Un jetoj per syt e tu
Ti me je pranver e jetes
A po vjen me mu

Diamant esht dashunia
Une jam mike per ty
A t'kujtohen fjalt e mija
Ah moj dashuni

Ref...x2
Sa me merr malli me t'pa
O zambak zambaku i bardh
Nuk esht jeta njimij vjet
Po te pres me ardh

Ç'esht ma e bukur ne ket jet
Vetem ti e din ma mir
Mos ma ndaj zemren n'dy pjes
E kam te veshtir

Ka motmot e disa muj
Na te dy nuk jena pa
Te bej be ne perendi
Kurr ma mos me u nda

Ref...x2
Sa me merr malli me t'pa
O zambak zambaku i bardh
Nuk esht jeta njimij vjet
Po te pres me ardh

...

Ref...x2
Sa me merr malli me t'pa
O zambak zambaku i bardh
Nuk esht jeta njimij vjet
Po te pres me ardh


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Diamant Esht Dashuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diamant Esht Dashuria".
3. Video është e këngës "Diamant Esht Dashuria", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0