Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Lutem Për Vendin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Të lutem të lutem O Zot
Të lutem sa të jem në këtë botë x2

O Zot i madh
O dritë mbi ne
Jemi bijtë e Tu
Të lindur mbi këtë dhe

Unë jam shqiptarja
Bijë e kam shenjtnoren
Gjithmonë drejt teje
Shtriejma dorën

Shtriejma dorën

Ref...
Lutja mbet lutje sot edhe dje
Si në kohë të vjetër si në kohë të re x2

Për vendin tim për kombin tim
Lutja mbetet lutje

Të lutem O Zot të lutem
Për vendin tim të lutem

Në këtë tokë të lashtë
Jemi sa vetë jeta
Zoti e ka dashtë
Të lindim mbi këto shkrepa

Unë jam shqiptarja
Zemrën ta besova
Bashkë me zemrën time
Dhe tanë Kosova

Dhe tanë Kosova

Ref...
Lutja mbet lutje sot edhe dje
Si në kohë të vjetër si në kohë të re x2

Për vendin tim për kombin tim
Lutja mbetet lutje

Të lutem O Zot të lutem
Për vendin tim të lutem
Për vendin tim për kombin tim
Lutja mbetet lutje

Të lutem O Zot të lutem
Për vendin tim të lutem x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   FansiShkurtesShkurte Fejza
Publikimi: 12/01/2015
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Jorgo Papingji


Shkurte Fejza - Lutem Për Vendin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lutem Për Vendin Tim".
3. Video është e këngës "Lutem Për Vendin Tim", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0