Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Shqiperia Bahçe E Zotit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  51

Zoti i madh kur krijoi botën
Paska thirrun bijtë e vet
Ju tha tash po ju ndaj tokën
Ju ndaj male ju ndaj det

Me kufi i keni t'ana
Keni qiell e keni fe
Keni lule e livadhe
Pa ni komb pa ni atdhe

Shkon shqiptari ma i fundit
Zoti madh unë ja ku jam
A po mundem tash me t'vet
Tokën time ku e kam
Ooo ku e kam
Zoti i madh me buzëqeshje
Paksa ngushtë na paska ra
Kur unë ndava fusha e male
Ti ku ishe o qerrata
Ooo qerrata...

REF.:
A po i sheh gjithë k'to gjelbërime
Rreth e rreth mbush me stoli
Merr një pjesë të bahçes time
Vërja emrin Shqipëri
Qysh atëherë dhe Shqipëria
Është pjesë e Zotit vetë
Bahçe e bëri Perëndia
Bahçe do ta kem përjetë.

Shkon shqiptari ma i fundit
Zoti madh unë ja ku jam
A po mundem tash me t'vet
Tokën time ku e kam
Ooo ku e kam
Zoti i madh me buzëqeshje
Paksa ngushtë na paska ra
Kur unë ndava fusha e male
Ti ku ishe o qerrata
Ooo qerrata...

REF.:
A po i sheh gjithë k'to gjelbërime
Rreth e rreth mbush me stoli
Merr një pjesë të bahçes time
Vërja emrin Shqipëri
Qysh atëherë dhe Shqipëria
Është pjesë e zotit vetë
Bahçe e bëri Perëndia
Bahçe do ta kem përjetë.


Ky tekst u dërgua nga Petrit L. Ndreu. Mirditë.Shkurte Fejza
Publikimi: 13/03/2021
Muzika: Naim Gjoshi
Teksti: Naim Gjoshi & Shkurte Fejza
Orkestrimi: Naim Gjoshi
Mix-Master: Hamit Skilja


Shkurte Fejza - Shqiperia Bahçe E Zotit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperia Bahçe E Zotit".
3. Video është e këngës "Shqiperia Bahçe E Zotit", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0