Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Femijet E Kosoves Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

1.
Fëmijt e Kosovës
zogjtë e shqiponjës
duen me mësu
librat me i knu

Po kush s'ju len sot
gjuhën e nanës
helmin e tmerrin
shkolla u ka pru (x2)

2.
Shkollat kur myllen
kullat ndijnë zilen
e zjarrin trim
hej kuq e zi

Zogjtë e shqiponjës
janë zemra ime
që i përkundi
si djep me kangë

Po thotë Kosova
nana e fëmijve
mbahuni burra
me besë të randë


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Femijet E Kosoves
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Femijet E Kosoves".
3. Video është e këngës "Femijet E Kosoves", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0