Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Shkëndijë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Kur shpija nisë me lëshu shi
E bebëzat t'u kanë rritë
Kur shpirti jot mban zi
Veç uji ban me u pi

Ti je shkëndijë
E ti e puthë këtë dhe
Pa u zgju
As dheu s'asht i lehtë

Ti je këtu
E gjumin ta kanë vjedhë
Pa u zgju
As dita s'din me çelë

Kur dora t'mbetet thatë
E ti vazhdon me dhanë
Kur nuk lanë send pa ta marrë
E s'lanë dritë pa ta nxanë

Ti je shkëndijë
S'ke bisht me e shti ndër kamë
Pa u zgju
Kurrë dielli s'ka me dalë

Ti je këtu
Me frymë që ta kanë ndalë
A je zgju

Ka ardhë koha me u mbajtë n'mend
Për fëmijët që kanë me u rritë n'këtë vend
E me marrë përjetësinë

Se po dhemb që andrra e vetme e rinisë
Asht me i ba punët me ikë diqysh

S'ka me ndodhë asnji ndryshim
Për aq kohë sa ka njerëz qe ndihen
Që s'kanë qenë kurrë fëmijë

E s'janë çu n'kamë për me i shkulë rrajtë e këtij mjerimi
Që asht hapë n'secilin qysh

Ti je shkëndijë
E ti e puthë këtë dhe
Pa u zgju
As dheu s'asht i lehtë

Ti je këtu
E andrrat t'i kanë vjedhë
Pa u zgju
As dita s'din me çelëRenditja: Top 200
Publikimi: 04/06/2014
Festivali: Zhurma Show 2014
Muzika: Shpat Deda
Teksti: Shpat DedaMë Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente mbi këtë këngëShpat Deda - Shkëndijë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkëndijë".
3. Video është e këngës "Shkëndijë", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.