Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - Mos Më Prit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Shpat Kasapi – Mos me prit

Sa here te kam thene moj zemer ,
Sa here te kam thene une ty ,
Mos mendo se je e vetmja ,
Kam nje tjeter une tani ,
Ajo din ç'eshte dashuria ,
Ajo ka shpirt romantik ,
Ajo fal puthje te nxehta ,
Nuk eshte si ti shpirt nevrik .

Hej tash mos me prit ,
Shko e meso se ç'eshte dashuria ,
Do te vuash ti ,
Do te kujtohen fjalet e mia . X2

Sa here te kam thene moj zemer ,
Sa here te kam thene une ty ,
Mos mendo se je e vetmja ,
Nuk jam me une axhami ,
Foret tua i kuptova ,
Dhe me mire qe te refuzova ,
Se te isha me ty edhe pak ,
Nuk do te doja hiq aspak ,
Ajo din ç'eshte dashuria ,
Ajo ka shpirt romantik ,
Ajo fal puthje te nxehta ,
Nuk eshte si ti shpirt nevrik ,
Shko mesohu te jetosh ,
Shko mesohu te dashurosh ,
Por jo me mua ti kto fore ,
Se nuk shkojne dore per dore .

Me ty kam qene i sinqerte ,
E ti ke bere lajka shume ,
Tash kur une jam me nje tjeter ,
T'vjen si peshku ne lume ,
Ajo din ç'eshte dashuria ,
Ajo ka shpirt romantik ,
Ajo fal puthje te nxehta ,
Nuk eshte si ti shpirt nevrik .

Hej tash mos me prit ,
Shko e meso se ç'eshte dashuria ,
Do te vuash ti ,
Do te kujtohen fjalet e mia . X2


Ky tekst u dërgua nga Ilijazjaha30.tkShpat Kasapi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Ocko Vasilkovski
Teksti: Avni Qahili
Orkestrimi: Ocko Vasilkovski


Shpat Kasapi - Mos Më Prit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Më Prit".
3. Video është e këngës "Mos Më Prit", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:


Komente 0