Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi & Rovena Stefa - Potpuri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ROVENA:
Veq njeher ne shkup kam ardhe te takova ty o djal
sa ne zemer me ke hy syt e tu me kan pelqy,
sa ne zemer me ke hy syt e tu me kan pelqy.

REF:
Nuk din zemra me tregu sa ne ty jam dashuru goja jote kur pom flet si sheqer e si sherbet.

SHPATI:
Si sherbeti si sheqeri ti moj vajza nga Fieri
as kosove e as shipri nuk takova sikur ti
as kosov e as shpri nuk takova sikur ti.

REF:
Nuk din zemra met tregu sa ne ty jam dashuru goja jote kur pom flet si sheqer e si sherbet.

ROVENA:
Hajde sonte ti vallzo un per ty dot kendoj tjera vajza mos shiko se un zemer xhelozoj hije t paska aj mindil e sa mir ne dor po e sill vajza t bukra t kan rethu po kam frike kan met mashtru.

REF:
sa mir nata po na shkon krejt rinia po vallzon cakrojm gotat nji nga nji une e ti karshi karshi(2x).

SHPATI:
Po kendojm e po festojm un dhe ti hiq nuk pritojm e ky vend per bukuri pim e lujm na me shoqnin sonte nata kur mbaron vitin tjeter po kalojme te gjith do ta ngrejm dolli na shkon jeta me dashni.

REF:
Sa mir nata po na shkon krejt rinia po vallzon cakrojm gotat nji nga nji une e ti karshi karshi(2x).


Ky tekst u dërgua nga Shemsia


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shpat Kasapi & Rovena Stefa - Potpuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri".
3. Video është e këngës "Potpuri", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi & Rovena Stefa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:


Komente 0