Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - Me Jep Nje Pik Uje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Në vendin tim të kishe një minutë ti do e kuptoje sesi jam aaahh.A e din se shpirtin ti ma ke këputë bukuri pse nuk të kam?
Unë lutem të më japësh një pikë ujë,
më beso etja më mbytë.
Shkretëtirë e Saharës pa ty s'po mujë më jep ujë vetëm një pikë.

Më jep një pikë ujë,
më jep një pikë ujë etjen time që ta shuaj po të them se pa ty s'mujë...

Zemra e shpirti mua më janë tha vetëm ti mundesh me m'shpëtu aaahh.
Eja kthema jetën t'lutem më kupto një pikë ujë me ma dhuru...

Unë lutem të më japësh një pikë ujë,
më beso etja më mbytë.
Shkretëtirë e Saharës pa ty s'po mujë më jep një pikë ujë.

Ref.
Më jep një pikë ujë...
Shpat Kasapi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010
Muzika: Bertan Asllani
Teksti: Avni Qahili
Orkestrimi: Bertan Asllani


Shpat Kasapi - Me Jep Nje Pik Uje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Jep Nje Pik Uje".
3. Video është e këngës "Me Jep Nje Pik Uje", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:


Komente 0