Live Video

Shpat Kasapi - Ja Bane Vetes Tënde  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/11/2016

2016-11-24T19:02:09

Muzika & Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Teksti:

Kreshnik Avdiu

Video Produksioni:

MAX Production
(Teksti së shpejti... pas publikimit të videoklipit)

Shpat Kasapi e ka vazhduar angazhimin e tij në muzikë me këngë të reja e koncerte të shumta, mirëpo duke u qëndruar larg faqeve rozë. Këngëtari simpatik duket se në një moment u lodh me shkrimet për jetën e tij private dhe vendosi të tërhiqej tërësisht, duke refuzuar intervista e duke u treguar i kujdesshëm për lajmet që mund të botoheshin rreth tij. Por si çdo gjë në këtë jetë, edhe kjo fazë “tërheqjeje” për Shpatin qe kalimtare. Ai është në përfundim të këngës së tij të re dhe na tergon:

"Sapo ka përfunduar puna për këngën time më të re që del së shpejti e që kam bindjen se do iu pëlqejë të gjithëve. Është një këngë e kompozuar dhe e orkestruar nga producenti profesionist Gent Myftaraj, që është edhe miku im i ngushtë prej vitesh. Teksti është shkruar me mjeshtëri nga Kreshnik Avdiu. Xhirimet e klipit i kemi bërë në Durrës dhe në studiot e “Max Production”. Gjej rastin të falënderoj të gjithë bashkëpunëtorët e mi për punën e shkëlqyer që kanë bërë. Kënga flet për një vajzë së cilës unë i them “Ja bane vetes tënde”… Kënga s’ka lidhje me persona realë... është e gjitha ideja e tekstshkruesit. Megjithatë mendoj se te kjo këngë do të gjejnë veten shumë njerëz kur ta dëgjojnë. Mendoj se brenda muajit korrik kënga do të jetë gati për publikim".


Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...