A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Shpend Limani & Harun Ismaili - Namazi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/08/2013

2013-08-01T21:53:00


It's a long time that we try finding the lyrics to "Namazi" sung by Shpend Limani & Harun Ismaili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Shpend Limani & Harun Ismaili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nusret Kurtishi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Vlla e motër ju këshilloj
Kush do Zotin ta gëzoj
Kurr namazin mos me lshu
Me u fal mos me pritu

Çdo namaz kur don me fal
Mos u ngut fale ngadal
Se i fundit mund me kan
Vdekja vjen e ske çka ban - } 2x

Ref:
Kush synon me shku n'Xhennet
Për namaz t'kujdeset vet
Falu motër falu vlla
Se e shkurt është kjo dynja } 2X

Fal sabahun për çdo dit
Zoti varrin ta bën drit
Fale dreken mos prito
Ikindin kurr mos e lsho

Fal akshamin e jacin
Mos harro o vllau im
Motra ime edhe ti
Falu n'shpi falu n'xhami


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019