Shpresa Gojani
Shpresa Gojani
Shpresa Gojani
  • Vendlindja:
  • Gjakovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Shpresa Gojani është këngëtare e njohur. Për Shpresën plot gojë mund të thuhet se është një nga vokalet më të mira që ka skena muzikore shqiptare dhe duket se ka vendosur që të bëj karrierën e saj dhe t’i përkushtohet gjithmonë muzikës por pa bërë shumë zhurmë. Zhurma më e madhe e saj është puna, të cilës i është përkushtuar dhe po e bën shumë mirë, jo vetëm në klipe, mbrëmje muzikore, por edhe në dasma. Shpresa është e shkolluar në muzikë dhe është femra e parë kosovare që ka studiuar instrumentin frymorë trombon.

Më datë 10 Maj 2011, Shpresa Gojani publikon videoklipin "S'eshte Problemi Im". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 23 Dhjetor 2012, Shpresa Gojani publikon videoklipin "E Vendosur Jam".

Më datë 14 Korrik 2013, Shpresa Gojani publikon videoklipin "Ma E Mira Ma E Bukura".

Më datë 10 Qershor 2016, Shpresa Gojani publikon videoklipin "Jem Dashuru".

Më datë 10 Qershor 2018, Astrit Mulaj & Shpresa Gojani publikojnë videoklipin "S'ka Si Tupani E Qiftelia".

Në vitin 2021, Shpresa Gojani publikon albumin "Moj Shqipni".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 28