Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Ministrit Ne Londer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  59

Ministrit ne Londer shkun e i than
Isa Boletini vet ka ardh
mban alltin o e ksul te bardhe.

Duhet prit si esht zakoni
me kujdes ta kontrolloni
ju gjeneral o vet ta shoqeroni.

Hyni Isai me koken lart
pala xhamadanit i rrin hap
si shqiponja more me dy krahe.

Me kan than se je Trim mali
as kerkush armet sti nali
vec ne Evrope une do jem i pari.

Sa per rregulla i zbatova
njanen arm une e dorzova
por ket tjetren o prej brezit se nxorra.

Mos besofsh po ta kallzoj
te nente plumbat i mbane ne goj
Ismail Qemali vet more ma dhuroi.

Lordi plak mbeti pa mend
asnji fjale se foli vec ban me shenje
ulu mor shqiptaro o tbojna kuvend.

Nuk kam ardh ktu o zotni
ne pallat te Londres mu vra me ty
vec me t'than more se ka Shqiptarie.

Une kalova detin ktu me ardh
me ka cu populli Shqiptar
vec kraljive me jau thon o dy fjale.

Kush ka thon se s'ka Shqiptari
nuk degjon me vesh as s'sheh me sy
e korit o mor veten e tije.

Se Malsia asht ai dhe
ku ka lind ai Skenderbe
portes lart mor i ka vu re.

Detin ndoshta mun ta thani
edhe ndoshta shtjerret oqeani
o vendin tim more jo kurr o s'mun ta fali.


Ky tekst u dërgua nga  atdheu   jeta987Shqipe Kastrati
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1990


Shqipe Kastrati - Ministrit Ne Londer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ministrit Ne Londer".
3. Video është e këngës "Ministrit Ne Londer", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0