Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - N'grykë Të Kaçanikut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

N'Gryke te Kacanikut,c'po kercasin topat
Po luftojne Shqipetaret,po lufton Kosova
Trima po na vijne,hej nga Dibra e Tetova
Trima po na bjen,kjo Presheva e Kumanova
E shume Burra t'Malit,aty kur na erdhen
N'ball me Bajram Currin e Idriz Seferin ..

Gryken e Kacanikut,c'na e kane rrethue
po thertet Sulltani o kuku per mue
se ktij Dergut Pashes fort mju ka ngermue
anemban Kosoven krejt me ma rrenue
sojin e Arnautve krejt me ma farue
at Bajram Gjakoven gjall me ma dorzue..

Dhe Idriz Seferi para ju ka dale
ku jeni o Burra ,Bajram Curr bre vllae
se ktij Dergut Pashes une du me i kallxue
Ne jemi Shqiptare e s'jemi Arrnaute
Anemban ka jemi te gjithe ne kam jem cue
per Kosoven Trime kemi me luftu ee..


Ky tekst u dërgua nga  jeta987

Shqipe Kastrati - N'grykë Të Kaçanikut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'grykë Të Kaçanikut".
3. Video është e këngës "N'grykë Të Kaçanikut", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0