A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Prekazi

ADEM BURRI,
TU BE GJAKU SI FLAMURI,
SERBI KUR TU AFRUA,
TE ERDHI NE MENDJE PUSHKA.

GJITHE SERBIA UA KA INAT,
PER PATRIOTIZMIN QE JU E DHATE,
TI, O KOMANDANT I USHTRISE,
DHE JETEN NE EMER TE LIRISE.

EMRI YT NA JEP SHUME TEMA,
SIKUR LULET NE PRANVERE,
ASNJEHERE EMRI S'TU SHLY,
AMANETI "BAC, U KRY".

- poezi nga Shqiponje Rama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019