A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

Pavaresia

NEPER BJESHKE E NEPER MALE,
LUFTUAN TRIMAT PER LIRI,
TASH EDHE TI MOJ KOSOVE E DASHUR,
PO E FESTON PAVARESINE.

NENE, MOJ KOSOVE,
LUFTUAN TRIMAT QE TE CLIROJNE,
NGA ARMIKU SERB BARBAR,
PAVARESINE E GEZOFSHIM MBARE.

PAVARESIA, FESTA JONE,
E FESTOJME ME PLOT GEZIM,
GEZUAR KOSOVE,
GEZUAR O VENDI IM.

- poezi nga Shqiponje Rama


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  156

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019