Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shtjefen Lulgjuraj - 7 Bajrak Te Bukurise

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "7 Bajrak Te Bukurise".
3. Video është e këngës "7 Bajrak Te Bukurise", por nuk këndohet nga Shtjefen Lulgjuraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shtjefen Lulgjuraj - 7 Bajrak Te Bukurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

02/09/2011

2011-09-02T04:23:43+00:00Ku shkelqen kjo bukuri
Si bajrak me hijeshi
Paske marr kthjelltit e motit
Moj e mira vajz e Hotit

Ma hedh hapin si drenushe
Si ylberi zhdrit ne fushe
Rrenxe dielli rrenxe hane
Moj e mira vajz Grudjane

Faqen kuq si molla e gemit
At qerpik si krahu i shpenit
Hijeshi po i nep tan venit
Moj e mira prej Kelmenit

Kaq e bukur kur u bane
Mashalla moj shtat azgane
Si çetina ne maje t'shpatit
Moj bel holla e Kastratit

Trandofilja e bukur çeli
Permi syt ra kaçurreli
Hije t'ka kunora e velit
Moj e bukura vajza e Shkrelit

Porsi shqipja ne maje te kreshtes
Bukuri po i jep tan bjeshkes
Ballin nalt si kapidane
Moj e mira vajz Trieshjane

Per çdo dit te shtohet nuri
Ftyra jote si biluri
Syni qeshet kur s'flet goja
Moj e mira vajz nga Koja

Ne shtat male rreze diellit
Me shtat ngjyrat e ylberit
Shtat bajrak te bukuris
O malsoret e Malsis


Ky tekst u dërgua nga Malsori
Më Shumë Këngë Nga Shtjefen Lulgjuraj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet